איך לצבוע רהיטים בסיד

צביעת רהיטים בסיד וצבע שמיועד לקירות

עם קצת אמביציה ודמיון כולם יכולים לחדש לעצמם רהיט! אחד הדברים שיבדילו בין תוצאה טובה לתוצאה פחות טובה הוא השימוש בכלים טובים ובחומרים נכונים.

נתקלתי בהרבה רהיטים שהגיעו אלי לאחר נסיון חידוש עצמאי וחובבני, ונוכחתי לדעת שרוב האנשים ניסו לצבוע את הרהיט שלהם מחדש עם סיד או צבעים שמתאימים לצביעת קירות כי זה הצבע שנשאר בבית אחרי הרמונט האחרון או שרצו להתאים את הרהיט לקיר שאליו הוא קרוב ואף לפעמים כדי לנסות להגיע לאפקטים כמו “דיסטרסינג” ו”אולדינג”,  ברוב המקרים הצבע לא נתפס ולא מכסה את העץ כמו שצריך, או שנספג יתר על המידה בעץ מה שגם מקשה מאוד על נסיון חידוש נוסף (גם מקצועי).

אז נשאיר את צבעי קירות לקירות! הם נספגים בצורה שונה וההרכב הכימיקלי שלהם שונה לגמרי מצבעי עץ, ולפני שנמשיך במידה ורוצים לקבל עוד טיפים על דברים שייתכן ולא ידעתם על צביעת רהיטים, מוזמנים לעשות זאת ממש כאן במאמר מורחב ומסוקר שהכנו על 6 דברים שלא ידעתם על צביעת רהיטים.

הסוד במתיחה טובה ונכונה של צבע על העץ תלוי בכמה גורמים:

  • דילול נכון של צבע עם מזרז ייבוש מתאים.
  • צורת ודרך מריחת הצבע (צריך לחשוב על מילוי בשכבות באותו כיוון מריחה או התזה ולא על מילוי מקטעים) .
  • והכי חשוב הוא שלב ה”שלייף” שיוף הרהיט בעזרת ניירות לטש מתאימים ישפיעו על רמת הגימור הסופי. שיוף שאריות צבע ישן, קילופים, לכלוך, שריטות, בליטות ושומנים, כל אלו יכולים לצוץ לאחר הצביעה וליצור “בועות” שהן בעצם תוצאה ריאקציה או חוסר קישור בין הצבע לעץ.

ל”שלייף” ישנו עוד תפקיד חשוב בתהליך צביעת עץ. עצם השיוף יוצר בעץ חריצים קטנים שעוזרים לצבע לתפוס בסיס טוב יותר בייבוש על העץ (שכבות, זוכרים?)

הקפידו לעבוד עם ניירות לטש בכמה גדלי גרעין, ככל שהמספר גדול יותר ככה הנייר עדין יותר, התחילו עם נייר גס יחסית (200,250,150 מיקרון) וסיימו עם נייר עדין יותר (300, 400, 800 מיקרון). לא קל. אבל התוצאה משתלמת!

צבעים מיועדים לצביעת עץ אפשר למצוא בכל חנות עשה זאת בעצמך או בחנויות לציוד טכני, בגוונים טבעיים ובצבעים אטומים, נערו טוב. דללו לפי הוראות היצרן, צבעו במקום מאוורר, לא לשכוח כפפות ומסיכה לסינון הריחות.

טיפ: אם אין ברשותכם אקדח צבע, השתמשו ברולר ספוג קטן ולא במברשת. התוצאה מרשימה יותר

סוד: לכל צבע או גוון הקיים לצביעת קירות קיים גם לצביעת עץ.

מעוניינים שנעזור לכם לצבוע את הרהיט שברשותכם בצורה מקצועית? אנחנו בסטודיו אקלקטיקו נשמח לעזור לכם בתהליך צביעת רהיט כמו שאתם רוצים ומצפים לקבל לאחר בחירת צבעים וגימור לראות עינכם.

×

Powered by WhatsApp Chat

× איך אני יכול לעזור לך?
דילוג לתוכן