טפטים לרהיטים

טפטים – לא רק בבית של סבתא

דרך נפלאה וקלה שבעזרתה אפשר לתת לרהיט קישוט או מראה אחר, הינה שימוש במדבקות טפט, כן..כן טפט! כמו שהיו מודבקים על הקירות בבתים של פעם.

רק שכיום קיימים בשוק מדבקות טפט עמידות ואיכותיות יותר מאלו של פעם,  אלפי סוגים של מדבקות טפט במגוון הדפסים, צבעים ומרקמים, אפשר לבחור צבע אחד או שילוב של צבעים, לדוגמה: אפשר להשתמש בפסים מהטפט לקישוט דלתות ארון, רגלי כיסא או שידת מגירות, שבה המשחק בצבעים יכול לשדרג חדר שלם.

ואפשר גם לעטוף רהיטים בשלמותם, תהליך שיתאים יותר למשטחים ישרים וללא פיתוחים כמו ארונות, דלתות כניסה, שולחנות ושידות למיניהם. אני תמיד אעדיף מדבקות ויניל מבריקות ועמידות למים מאשר מדבקות נייר מהסיבה שהן ניתנות לניגוב וניקוי, ישנם גם מדבקות שעמידות לחום, אם החלטתם להדביק על הקרמיקות במטבח למשל.

דבר נוסף שנוכחתי לגלות הוא שישנם לא מעט חנויות וירטואליות שמחזיקות מגוון עצום של מדבקות במגוון צבעים ומרקמים, מעבר למה שנמכר בארץ ובמחירים זולים יותר.

הדבקת מדבקות טפט על רהיטים היא דרך זולה יחסית למי שמחפש לתת מראה עדכני או מעניין יותר לרהיט הישן שלו וביישום די פשוט, לא מסוכן ולא מלכלך, תוכלו לשתף את כל בני הבית בפעולה, או כמשימה כיפית לילדים בחופשה.

מדבקות ויניל ניתנות להורדה. ע”י קילוף ובעזרת חומר ממיס כגון אציטון, הדבק נמס ומקל על קילוף המדבקה.

אמנם אם תרצו להדביק מדבקה אחרת תצטרכו לשייף את המשטח משאריות נוספות של דבק כדי שהמדבקה החדשה תידבק ללא בעיה וללא בליטות,

איך ליישם: שימו לב! ברוב המקרים הרוחב המקסימלי למדבקת טפט הינו 1 מטר, לכן צריך לתכנן מראש את כיסוי הרהיט ואת כיווני המדבקה במידה ומדובר במדבקה עם מרקם או הדפס ואז לרכוש לפי האורך הרצוי.

לאחר שמדדתם ותכננתם את חיתוכי הטפט, נקו היטב את המשטחים מאבק, נוזלים ושומנים לפני ההדבקה, היעזרו בסרגל, סכין חיתוך ומגב קטן, אלו יעזרו לכם להגיע להדבקה טובה ומדויקת יותר,

טיפ: יש בועה? לא נורא! בעזרת מייבש שיער תוכלו לחמם מעט את האיזור, להרים את המדבקה למתוח מחדש

החלטתם שהדבקת הטפט על הרהיט מורכבת ומסובכת עבורכם ? אולי תנסו לצבוע את הרהיט באמצעות הטיפים שלנו על צביעת רהיטים

×

Powered by WhatsApp Chat

× איך אני יכול לעזור לך?
דילוג לתוכן