כלבים ורהיטים

על כלבים ורהיטים

כל מי שמגדל בעל חיים בתוך הבית מכיר את השלב שבו הם מחפשים לנגוס וללעוס כל דבר הנקלע בדרכם. זוהי התקופה בה השיניים שלהם גדלות והם מרגישים צורך לחזק אותן, בדיוק כמו אצל תינוקות, בד”כ נראה את סימני הנשיכות והשריטות ברגלי השולחן או הכסאות כי העץ רך ונגיש להולכים על ארבע, בחלק מהמקרים תרד רק שכבת הצבע, בחלק גילוי ממשי של סיבי העץ ובמקרים קיצוניים לעיסה עד כדי הורדת נפח משמעותי מהרגל שמערערת את יציבותו של הרהיט

אז איך אפשר לתקן?: יש לשייף בעזרת נייר שיוף עדין את סימני הנשיכות ולהחליק אותם, נגבו מאבק ובעזרת טוש או בצבע אקרילי בגוון המתאים (אפשר גם כאלה של ילדים) מלאו איפה שחסר.

כדי להגיע לתוצאה טובה יותר חיזרו פעם נוספת על התהליך, ובסופו התיזו מעט ספריי לכה.

תהליך זה מתאים גם לרהיטי עץ אחרים שננגס מהם צבעם.

הדבקת טפט על האזור הנגוס יכולה גם היא להוות פתרון נקודתי ואמליץ זאת בעיקר לרהיטים הצבועים בצבע אטום (שחור, לבן, אפור וכו..)

מה אי אפשר לתקן לבד: ואולי גם לא כדאי להתעסק כדי לא להחמיר את המצב, במידה ורגלי השולחן או הכיסאות ננגסו עד כדי שסיבי העץ יצאו ונראה כי הרגל כבר לא יציבה מחוסר עץ או מנותקת משאר הרהיט.

רהיטים בגימור מבריק שננשכו- כמעט בלתי אפשרי ברמת עבודה בבית לחדש את הגימור המבריק.

רגליים עם פיתוחי עץ- בדכ ריהוט ענטיק או רהיטים בסגנון ברוקי וכדומה לו, שהזמן נתן בהן אותותיו או שננשכו וצורתם נהרסה.

המקרים שצוינו ברובם ניתנים לתיקון בצורה ובדרך מקצועית ע”י חומרי איטום והשלמה מתאימים, שחזור הגימור בחדר צבע ולפעמים אף החלפת הצבע (בד”כ מגימור עץ טבעי לצבע אטום- בדרך זו אפשר להעלים לגמרי סימני נשיכות, שריטות, השלמות לפיתוחים ברהיט, חיזוקים ותיקונים בתוך הצבע)

איך להימנע?: התיזו קצת מרכך כביסה או מירחו “מרה”  )נוזל למניעת כסיסת ציפורניים) על רגליי הכיסאות או על הרהיט שממנו תרצו להרחיק את בעל החיים, הטעם והריח מרחיקים אותם ומונעים מהם לנגוס ולהרוס את הרהיט.

לגורים גדולים ואנרגטיים יותר שמחפשים לנגוס, תנו גזע עץ קטן, כזה שאפשר למצוא בטיול בחורשה או כאלו שאפשר למצוא במחסני עצים בד”כ בחינם, כי אלו לא עושים בהם שימוש. לקשור אליו חטיף או אוכל אהוב ולהרגיל את בע”ח לכרסם את הגזע במקום את כל שאר הבית.

לגבי חתולים: חתולים זה עם! מהניסיון שלי איתם קשה מאוד לחנך או למנוע מחתולים לא לשרוט את הרהיטים או לפרום את הספות והשטיח, גם אחרי קיצוץ ציפורניים, קט-ניפ, הבאת ספה ייעודית לשריטות ובניית מתקן מארגזים וגלילים בגובה מטר שמונים.

אבל נוכחתי לדעת שמחט וחוט בצבע הספה מבד או משחות נעליים בספות עור יכולים ממש לטשטש שריטות ופרימות

החלטתם שכדאי לתת לאיש מקצוע להתעסק עם שיפוץ הרהיטים שהופרעה שלוותם על ידי חיות המחמד שלכם? אנחנו נשמח לעזור לכם, צפו בגלרייה שלנו בה ישנם עבודות של שיפוץ כסאות שעברו חידוש שכזה.

× איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן